Τελευταία επίσκεψη: Δευτ Σεπ 12, 2011 1:54 am
Τώρα είναι Δευτ Σεπ 12, 2011 1:54 am

[ 4 Δημοσιεύσεις ] 
 Προτάσεις για ταινίες 
Συγγραφέας Μήνυμα
Moderator
Moderator
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Προτάσεις για ταινίες
Ανοίγω αυτό το topic για να βάζουμε ταινίες που είδαμε στο DVD, στην τηλεόραση ή στον υπολογιστή μας και μας άρεσαν, αλλά και να ενημερώνουμε όσο μπορούμε αν κάποιες από αυτές περιλαμβάνονται στα προγράμματα των καναλιών.

Υπενθυμίζω ότι εδώ δεν βάζουμε ταινίες που παίζονται αυτή την περίοδο στους κινηματογράφους, αφού για τον σκοπό αυτό έχει ανοιχτεί παλιότερα θέμα εδώ: viewtopic.php?f=34&t=63&p=388#p388

Κυρ Ιούλ 31, 2011 10:15 pm
Fresh Member
Fresh Member

Δημοσίευση Re: Προτάσεις για ταινίες
Προτείνω το Human trafficking. Δεν θα σας πω τίποτα άλλο εκτός από το ότι είναι μέσα στις 3-4 ταινίες που μου δημιούργησαν τα εντονότερα συναισθήματα στη ζωή μου. Είναι πολύ σοκαριστικό.

Άλλη ταινία που προτείνω είναι το The Notebook. Αυτή είναι μια από τις καλύτερες ιστορίες αγάπης κατά τη γνώμη μου και δεν βαριέμαι ποτέ να την ξαναβλέπω. Δεν είμαι το στυλ της κοπέλας που τρελαίνομαι για τέτοιο είδος ταινιών αλλά αυτή είναι κάτι το ξεχωριστό!! Εϊμαι σίγουρη πως θα αρέσει σε όλους, ανεξαρτήτως φύλου.

Τετ Αύγ 03, 2011 4:17 pm
Fresh Member
Fresh Member
Άβαταρ μέλους

Δείτε τη Λίστα του Σίντλερ αν δεν την έχετε δει. Ότι καλύτερο έχει σκηνοθετήσει ο Σπίλμπεργκ.

Σάβ Αύγ 20, 2011 12:29 pm
Moderator
Moderator
Άβαταρ μέλους

Δύο προτάσεις και από μένα:

- Donnie Darko (2002)
Υπόθεση: Ο Donnie Darko είναι ένας πανέξυπνος νεαρός, με ζωηρή φαντασία και ωριμότητα εντυπωσιακή για την ηλικία του. Έχει όμως ένα σοβαρό πρόβλημα: τον Frank, ένα πλάσμα, που αν και είναι γέννημα της φαντασίας του, τον συμβουλεύει και τον καθοδηγεί σαν να ήταν υπαρκτό πρόσωπο. Σύντομα, ο Frank θα αποκαλύψει στον Donnie ένα μακάβριο, σκοτεινό κόσμο γεμάτο φοβερά μυστικά και οφθαλμαπάτες.

- Oldboy (2003)
Υπόθεση: O Oh Dae-Su, ευτυχής οικογενειάρχης φυλακίζεται από αγνώστους σε ένα διαμέρισμα για 15 χρόνια, με μόνη του παρέα μια τηλεόραση. Η γυναίκα του δολοφονείται, η κόρη του δίνεται για υιοθεσία και όταν ξαφνικά βρίσκεται ελεύθερος αρχίζει να ψάχνει τους υπεύθυνους της φυλάκισης του με μόνο σκοπό την εκδίκηση.

Κυρ Αύγ 21, 2011 8:28 am
 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: