Καλώς ήρθες στο Forum 365. Κάνε κλικ εδώ για να εγγραφείς

Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι Παρ Μάιος 18, 2012 3:39 pm

Απαντήστε στο θέμα  [ 7 Δημοσιεύσεις ] 
 Είναι καλή η Cyta; 
Συγγραφέας Μήνυμα
Fresh Member
Fresh Member
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Είναι καλή η Cyta;
Πάντα είχα ΟΤΕ στο σπίτι αλλά επειδή τα πράγματα αρχίζουν και ζορίζουν οικονομικά, ψάχνομαι να πάω σε ιδιωτική εταιρεία. Απ' ότι έχω δει λοιπόν η κυπριακή Cyta προσφέρει τηλέφωνο και internet 24mbps σε πολύ χαμηλή τιμή. Αλλά το θέμα τώρα είναι ότι δεν ξέρω κανέναν που να έχει βάλει αυτήν την εταιρεία και δεν έχω ιδέα τι υπηρεσίες προσφέρει. Να το τολμήσω ή όχι; Ας πει κάποιος την άποψή του που την έχει δοκιμάσει.

Δευτ Οκτ 17, 2011 11:03 am
Προφίλ
Moderator
Moderator
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Re: Είναι καλή η Cyta;
Δεν είναι κακές οι υπηρεσίες που προσφέρει για τα λεφτά της αλλά να ξέρεις πως ΟΤΕ δεν είναι και γενικά την ποιότητα του ΟΤΕ δεν την φτάνει και καμιά άλλη ιδιωτική εταιρεία, όσο και αν ισχυρίζονται το αντίθετο για να πουλήσουν. Πάντως τη δουλειά σου θα την κάνεις μια χαρά και με τη Cyta.

Τρί Οκτ 18, 2011 10:38 pm
Προφίλ
Junior Member
Junior Member
Άβαταρ μέλους

Αφού θα αλλάξεις γιατί δεν πας καλύτερα στη Forthnet; Είναι πιο αξιόπιστη.

Για Cyta έχω ακούσει διάφορα παρατράγουδα και σου προτείνω να το ψάξεις αρκετά πριν κάνεις αίτηση. Εξαρτάται βέβαια και από την περιοχή σου αλλά κάποιοι που ξέρω αντιμετωπίζουν προβλήματα με disconnects και χαμηλές ταχύτητες internet. Για ομιλία δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω.

Σάβ Οκτ 22, 2011 12:10 am
Προφίλ
Fresh Member
Fresh Member

Alf έγραψε:
Αφού θα αλλάξεις γιατί δεν πας καλύτερα στη Forthnet; Είναι πιο αξιόπιστη.

Για Cyta έχω ακούσει διάφορα παρατράγουδα και σου προτείνω να το ψάξεις αρκετά πριν κάνεις αίτηση. Εξαρτάται βέβαια και από την περιοχή σου αλλά κάποιοι που ξέρω αντιμετωπίζουν προβλήματα με disconnects και χαμηλές ταχύτητες internet. Για ομιλία δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω.

Forthnet?? Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω περάσει με αυτή την εταιρία. Και η εξυπηρέτηση πελατών ότι ναναι, είχα κάνει αίτηση πέρυσι και με ξεχάσανε τελείως, κάπου χάσανε την αναφορά μου και έπρεπε να πώ τουλάχιστον 3 φορές μέχρι να βγάλω άκρη. Την τελευταία φορά τους είπα ότι δεν πρόκειται να φύγω αν δεν έχω ίντερνετ αμέσως και τελικά μου δώσαν ένα προσωρινό username και password να μπαίνω μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.. :angry:

Τετ Νοέμ 16, 2011 7:23 pm
Προφίλ
Fresh Member
Fresh Member
Άβαταρ μέλους

Άρα απ' ότι κατάλαβα μονόδρομος η παραμονή στον ΟΤΕ; Είπα να γλιτώσω μερικά κοροϊδίστικα λεφτά αλλά όχι να μου γίνουν και τα νεύρα κουρέλια.

Για Vodafone - Wind τι λέτε;

Πέμ Νοέμ 17, 2011 2:27 am
Προφίλ
Junior Member
Junior Member
Άβαταρ μέλους

Μη μπλέκεις με εταιρείες κινητής τηλεφωνίας γιατί το σταθερό τους λειτουργεί με κάρτα sim όπως το κινητό και η ποιότητα ομιλίας είναι απαίσια, με διακοπές και παράσιτα.

likeadaydream, είχες κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα με τις υπηρεσίες της Forthnet ή μιλάς μόνο για κακό support; Σε ρωτάω γιατί την είχα κι εγώ για κάπως καλύτερη από τις υπόλοιπες εταιρείες της αγοράς.

Ο Dark Lord έχει δίκιο πάντως που λέει ότι σαν τον ΟΤΕ δεν υπάρχει κάτι άλλο στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Και στην τελική, αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο, δεν είναι δα και μεγάλη η διαφορά της τιμής αν τα βάλουμε κάτω.

Σάβ Νοέμ 19, 2011 7:25 pm
Προφίλ
Junior Member
Junior Member
Άβαταρ μέλους

Λοιπόν, έβαλε ένας γνωστός μου cyta αυτές τις μέρες και το έχει σκυλομετανιώσει. Ένα πολύ μεγάλο μειονέκτημα που δεν γνώριζα:
Η συσκευή του τηλεφώνου συνδέεται στο router που σου δίνουν και συνεπώς αν κοπεί το ρεύμα στο σπίτι ξεμένεις κι από τηλέφωνο. :crazy:

Άλλο ένα αρνητικό επίσης: Αν θέλεις να βάλεις δεύτερο τηλέφωνο, πρέπει να το συνδέσεις στο router και όχι σε κάποια άλλη πρίζα του σπιτιού που πιθανόν έχεις. Τι να τα κάνεις όμως δυο σταθερά δίπλα-δίπλα; Εκτός κι αν βάλεις ασύρματες συσκευές αλλά και πάλι είναι πολύ άβολο να έχεις τις βάσεις σε ένα σημείο. :sad:

Τρί Δεκ 27, 2011 11:10 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 7 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: